Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Лазар е вториот син на Аца Лукас ,кој не сака да се експонира во јавнос (ФОТО)

Популарниот фолкер Аца Лукас има четири деца, а пред две години стана дедо.

Милјана, Андреј, Лазар и Викторија се неговата гордост и радост и тој секогаш е расположен да каже колку се грижи неговите деца да бидат добри и чесни луѓе.

Андреј Вуксановиќ тргна по стапките на неговиот татко, но неговиот втор син Лазар не го стори тоа, иако минатата година се шпекулираше дека и тој ќе влезе во музичките води.

Сепак, тоа не се случи, а неодамна беше напишано дека тој почнал да работи како таксист за да биде финансиски независен.

Во секој случај, Лазар не е експониран во медиумите и ретко се појавува на настани каде се собираат познати личности, но оние што го познаваат велат дека тој е ист како татко му.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...