Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Зидан го продал играчот затоа што се скарал со неговиот син!?

Серхио Регилон, играчот на Тотенхем летоска замина во Лондон од Реал Мадрид. Потегот на Зинедин Зидан да го продаде левиот бек, ги изненади сите, но сето тоа имало позадина, пишуваат неколку шпански медиуми.

Тренерот на „Кралевите“ наводно го продал Регилон поради тоа што се скарал со неговиот син Лука. Тоа се случило кога двајцата играле во младинскиот тим, имале несогласувања.

Сето тоа резултирало Зидан да го продаде, а неговиот син исто така веќе не игра во Реал Мадрид, односно е позајмен во Рајо Ваљекано.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...