Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПЈЕ ПОМЕЃУ ДВЕ ГРУПИ, ПУКАНО ВО СОПРУГОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА АРАЧИНОВО

Медиа.мк ексклузивно дознава дека пред малку се случи престрелка помеѓу две групи во која учествувал сопругот на градоначалниката на Арачиново.

Во престрелката според нашите информации нема повредени. Во пукањето учествувале две групи од Арачиново, во едната сопругот на градоначалниката, Агрон Халими а од другата страна познатиот Шенки Версаче и уште неколку лица.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...