Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШТО НЕМА ДА ИМ ТЕКНЕ: Погледнете на што се рекламираат политичарите во БИХ

Откако печените јагниња на ражен испаднаа од игра, кандидатите во Босна и херцеговина наоѓаат нови можности за освојување на гласови.

Кризата си го направи своето, па сега се удри на скромност и затоа кандидатите се рекламираат на  паштети, вода и еурокрем.

Така, кандидатот за советник на СНСД во Брод, Даниела Ѓукиќ, во својот промотивен материјал има нов вид на Еурокрем, со кој очекува да освои гласови.

Нејзиниот сопартиец од Градишка, Александар Рапиќ, кој покажа уште поголема иновативност, па на своите потенцијални гласачи им се нуди на паштети, а нуди и заштитни маски со редниот број со кој кандидат за советник. 

За освежување пак се погрижи Обединета Српска која на гласачите во оваа предизборна кампања им нуди флаширана вода со логото на партијата.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...