Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ХАОС ВО СЛОВЕНИЈА: Летаа камења и шок бомби, употребени и водени топови

Словенечката полиција употреби водени топови против група демонстранти, кои ја гаѓаа полицијата со камења и пиротехника.

Демонстрантите, неколку десетици од нив, се собраа во знак на протест против владините мерки, затоа што сметаат дека пандемијата на коронарниот вирус е дел од „светски заговор“.

Хеликоптериго надлетуваат центарот на Љубљана.

Според порталот 24ur.com, собирите се случиле на повеќе локации во Љубљана, а полицијата користела водени топови на улицата Словенска.

најчитани вести

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...