Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пеп: Натпреварот со Ливерпул ви е нешто како изборите во САД

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, даде интересна изјава во пресрет на дербито со Ливерпул кое се игра на „Енфилд“ во недела.

Тоа ќе биде добра шанса на Сити да му се приближи на Ливерпул и да докаже дека е зрел да се бори за титулата оваа година.

Пеп, свесен за тежината на натпреварот, рече дека очекува неизвесен меч.

„Важен натпревар, како претседателските избори во САД. Сите гласови мора да бидат преброени. Но, следуваат уште многу мечеви во сезоната, рано е да се одлучува за шампионот“, рече Гвардиола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...