Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве кој го купи “пакардот” на ТИТО од 1948! Пак е пали – вози(видео)

Пејачот Милош Бојаниќ го реставрираше омилениот автомобил на Јосип Броз Тито, кој веќе неколку години е во посед на фолкерот.

„Пакард“ од 1948 година, беше дел од возниот парк на југословенскиот доживотен претседател и еден од неговите омилени автомобили, а Бојаниќ сам го реставрираше откако го купи.

– Ги реставрирав деловите и изгледаат како да се нови. Се ми дојде од Америка и дел од Херцеговина. Секоја матица е обновена, јас работев на тоа континуирано една година, и вкупно три години, колку што траеше целиот процес – рече Милош.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...