Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ГРЦИЈА НЕ СЕ СМИРУВА: Нов земјотрес – се тресеше Халкидики

Земјотрес со јачина од 4,4 го погодил Халкидики.

Земјотрес со јачина од 4,4 степени рано утрово го погоди Халкидики, соопштено е од Аристотеловиот универзитет во Солун.

Епицентар на земјотресот, кој се случил во 00.16, бил 125 километри југоисточно од Солун во водениот дел на Халкидики, пренесува АНА.

Како што се наведува, после првиот удар следел послаб потрес со јачина од 2,6 степени.

Засека нема информации за било каква направена штета, освен видно преплашени граѓани на Солун.

најчитани вести

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...