Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Бекер го допрел дното! Ако ја купите куќата од славниот тенисер добивате гратис уште нешто !

Кој сака да ја купи вилата на Борис Бекер во родниот Лајмен во Германија можете тоа да го сторите за два милиони евра, но под еден услов – во пакет ја добивате и неговата мајка.

Како што тврдат ферманските медиуми, Бекер за продажба на вилата услов е неговата 85 годишна мајка да живее во неа се до смрт. Значи кој ќе го купи овој имот, ќе мора да ја дели со мајката на најмладиот шампион на Вимбллдон на сите времиња.

Се претпоставува дека Бекер оваа вила сака да ја крие од доверителите, исто како што направил и со пехарите, но подвалата е откриена.

Куќа од 825 квадрати која Бекер ја продава има седум спални соби и се наоѓа веднаш покрај гратчето Хејделберг. Подот на дневните соби е покриен со паркет од висок квалитет, а ходникот и купатилото со најскапи плочки

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...