Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

И Патријархот на СПЦ, ИРИНЕЈ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Патријархот Иринеј бил заразен со коронавирус и бил примен во специјалната ковид болница во Белград, објави вечерва Српската православна црква (СПЦ).

Како дел од редовната постапка за тестирање, и по епидемиолошката проценка, беше извршен PCR-тест на САРС КОВ2, кој потврди дека Неговата Светост Српскиот патријарх г. Иринеј е позитивен без симптоми и одлична општа состојба. Неговата Светост беше хоспитализирана во ковид болницата во Белград“, се наведува во соопштението на Српската православна црква.

Во неделата, 1 ноември, патријархот Иринеј присуствуваше на погребот на митрополитот Амфилохије во криптата на Храмот Христово воскресение во Подгорица.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...