Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИЗВРШИТЕЛИ ТРОПНАА НА ВРАТАТА НА ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ! Се работи за сума од околу 100 илјади евра !!!

Извршители тропнале на вратата од станот на Аца Лукас на Вождовац. Тие дошле да направат заплена на имотот заради долг кој пејачот го влечкал веќе подолго време. Наводно станува збор за нерасчистена сметка со извесен Дејан Поповиќ – Тигар со кого пејачот бил и на суд, а се работи за сума од околу 100 илјади евра.  

Извршителите наместо да го обават она по што дошле, биле сведоци на немил настан. На Лукас толку му се слошило, што морала да интервенира и екипа на итната медицинска помош. Лекарите на присутните им рекле дека Лукас има висока температура и почнал да се гуши. Пејачот одбил да направи тест, туку рекол дека тоа ќе го стори во приватна лабораторија. Извршителите набрзо ја напуштиле зградата во која живее пејачот без да си ја завршат работата.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...