Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: КРИМИНАЛИСТИЧКАТА ПОЛИЦИЈА СО НОВ УДАР- ЗАПЛЕНЕТА ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА

Медиа.мк ексклузивно дознава дека Одделот за криминалистичка полиција вечерва во голема акција заплени околу 50 килограми марихуана.

Вечерва е спроведена акција во с. Дуброво кај лице познато по своите криминални активности се пронајдени и запленети 50 кила марихуана. Дрогата била подготвена да биде транспортирана до Грција.

Ова е уште една од низата успешни акции во последниот период од што може да се види дека Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР е во сериозна борба со криминалот и криминалните групи.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...