Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ГОЛЕМА ЗАПЛЕНА НА КОКАИН – нема да ви се верува во што ја криеле дрогата

Италијанската полиција соопшти дека запленила 932 килограми чист кокаин скриен во контејнер со замрзнати школки од Чиле во пристаништето на југот на земјата.

Вредноста на запленетата дрога на црниот пазар се проценува на „околу 186 милиони евра“, додаде полицијата.

Како што е прецизирано, лековите биле спакувани во 800 пакувања скриени во 37 вреќи.

Пристаништето Џоја Тауро, во Калабрија, со години е под посебен надзор на италијанската царина и полиција, бидејќи е една од главните влезни точки за дрога.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...