Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР: Професор заклал 29 девојчиња и ги претворил во КУКЛИ! (ВИДЕО)

Русинот Анатолиј Москвин (53) од Нижни Новгород го шокираше светот во 2011 година откривајќи дека во својата куќа чувал тела на 29 девојчиња кои претходно ги заклал. Неговите родители не знаеле ништо за оваа болна опсесија, како и за убиствата.

Анатолиј свесно и внимателно ги мумифицирал девојчиња на возраст од 3 до 12 години по убиствата и направил вистинска колекција од нив во барака пред апсењето!

Кога пресудата беше изречена на суд, Анатолиј одбил да им се извини на семејствата на убиените девојчиња, објаснувајќи дека со овој чин на убиство тој всушност ги спасил само од лошото влијание што го имале во нивните средини.

За време на мумификацијата, како во хорор филмовите, Анатоли ги облекувал убиените девојчиња од глава до пети, давајќи им целосно нова гардероба.

Во претходните години, тој престојувал во психијатриска болница, а деновиве неговиот адвокат побарал клиентот да биде пуштен на условна слобода (!) за да може да се врати во хорор куќата во мир и да живее со, внимавајте сега – новата девојка.

Долго пред убиствата, Анатолиј бил припадник на руската армија, но и професор по англиски јазик.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...