Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

УЕФА демантира: ЕУРО 2020 нема да се одржи само во Русија

Европската фудбалска организација (УЕФА) ги демантираше шпекулациите дека Европското првенство следната година може да се одржи само во една земја.

Иако првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин, ја најави таа опција, а медиумите брзо „дознаа“ дека станува збор за Русија, брзо стигна и демантот од Нион.

„УЕФА ги вклучува сите свои напори да одржи турнир со навивачи во 12 земји“, велат од европската куќа на фудбалот.

Поради пандемијата на коронавирусот, ЕУРО  2020 е преместено за една година и ќе се одржи наредниот јуни. Токму поради целокупната состојба се стравува дека тоа ќе може да се одржи во 12 земји.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...