Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Уапсени поранешните сопственици на Палермо

Браќата Салваторе и Валтер Тутоломомбо се уапсени денеска поради сомневање за финансиски криминал, затајување данок, и нормално перење пари.

Двајцата браќа краток период беа на чело на клубот од Сицилија, во 2019 година, а за тој период се осомничени дека ги излажале надлежните институции во врска со исплатите во клубот и на тој начиј на оштетиле државата за 1.4 милиони евра. Нелегално извлекувале финансиски сретства од клубот и потоа вршеле исплати во кеш што е противзаконски секако.

Финансиските проблеми и банкротот го одведоа Палермо како клуб во четвртата по ранг лига на Италија, а сега клубот е ранг погоре во третата лига односно Серија Ц.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...