Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЛЕГЕНДАТА- Држи се ДИЕГО!

Аргентинската фудбалска икона, Диего Армандо Марадона доцна синоќа бил примен во болница во Ла Плата поради сериозни здравствени проблеми.

  • Тој не се чувствува најдобро психички и тоа има силно влијание врз неговата физичка состојба. Потребна му е помош и сега е вистинското време да му помогнеме. Диего понекогаш е одличен, а понекогаш многу лош. Може да биде и 10.000 пати подобар. Доаѓањето во болница ќе му помогне затоа што е многу тешко да се биде Марадона, изјави неговиот личен лекар Леополдо Лук.

Марадона ќе биде задржан на тестирање најмалку три дена.

Марадона последен пат беше виден во јавноста во петокот, кога го славеше својот 60-ти роденден. Дојде на стадионот Лобо, но не остана долго. Изгледаше навистина лошо. Не можеше да ја крене левата рака, едвај одеше.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...