Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ: Српскиот фудбалер го оживуваа на теренот! (вознемирувачко видео)

Српскиот фудбалер Дарко Јевтиќ доживеал сериозен потрес на мозокот на натпревар од купот на Русија. Фудбалерот на Рубин, за време на натпреварот добил удар со лакт во главата од противнички играч, по што паднал како покосен, а лицето му било прекриено со крв.  

Лекарската екипа веднаш му дала помош и успеале да го запрат крвавењето, но тогаш дошло до нова драма. Дарко станал, но паднал откако ја загубил свеста. Итно бил префрлен во болница по што било востановено дека добил тежок потрес на мозокот. За среќа, поминал без посериозни последици и наскоро се враќа на теренот. 

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...