Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Кание Вест тажно го призна поразот но вети дека пак ќе се кандидира во 2024 година !!!

Кание Вест призна дека не се надева на победа во претседателската трка во САД.

Раперот во доцните часови во вторникот, кога прелиминарните резултати почнаа да се појавуваат во неколку држави, јавно го призна поразот.

„WELP KANYE 2024“, напиша тој на твитер, додека на фотографијата може да се види мапа, која ги покажува резултатите низ државите.

Иако знаеше дека нема шанси за победа, Кание Вест неколку пати изјави дека се кандидира за претседател и дека се надева на победа.

Раперот немал голема поддршка од семејството, па дури ниту неговата сопруга Ким никогаш јавно не го поддржала во оваа трка.

Останува да видиме дали во 2024 година, Кание Вест повторно ќе учествува во трката за претседател на САД.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...