Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се опасност по јавното здравје, во време на светска пандемија тераат политиканство

Соопштение за јавност од СДСМ

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, ВМРО-ДПМНЕ и губитникот Христијан Мицкоски тераат политиканство и се однесуваат опасно по здравјето на граѓаните.

Наместо да се грижат за јавното здравје, Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ се грижат само за сопствените интереси.

Деструкција, лажни вести, поткопување на здравствениот систем, тоа е се што гледаат граѓаните од опозициската партија во овие осум месеци пандемија.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ наутро глумат загриженост за коронавирусот, а попладне масовно ги кршат мерките за заштита, глумат загриженост за инвестициите во здравството, а кочеа заем од 33 милиони евра за набавка на нова опрема, глумат загриженост за јавното здравје, а членови на Извршниот комитет велат дека вирусот не е опасен и дека маски не треба да се носат.

Сето дејствување на ВМРО-ДПМНЕ е спротивно на интересите на граѓаните, а со единствена цел, Мицкоски да ја зачува фотелјата во белата палата. Токму затоа губат на три изборни циклуси по ред и токму затоа уште долго остануваат во опозиција.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...