11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

НЕДЕЛА Е ДЕН ЗА ОДМОР! ПРОГЛАСЕН Е ЗА НЕРАБОТЕН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА

Владата ја прифати иницијативата денот недела да биде прогласен за неработен ден и го задолжи Министерството за труд и социјална политика во рок од 15 дена да достави законско решение за ова прашање, објави на официјалниот фејсбук профил премиерот Зоран Заев.

– Ова решение е во интерес на граѓаните, неделата треба да биде ден посветен на одмор, ден за поквалитетно време за секој граѓанин на кого тоа му е потребно, ден за семејството, ден за себе, вели Заев.

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159157269617932

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести