Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МАКЕДОНИЈА Е ЗА ТРАМП – Доналд Џуниор Трамп објави мапа со Македонија обоена во црвено

Најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп, Доналд Џуниор Трамп, објави мапа на светот на која повеќето земји се обоени во црвена боја.

„Конечно направив мапа со која ги предвидувам резултатите од изборите“, напиша синот на Трамп.

Повеќето земји меѓу кои и Македонија се обоени во црвена боја, бојата на Републиканската партија, а само неколку се обоени во сина боја. Меѓу нив има и некои сојузни држави во САД. Станува збор за родниот град на Трамп, Њујорк и Калифорнија.

Помладиот Трамп ги обои и Мексико, Куба, Индија, Кина и Либерија меѓу сините земји.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...