Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДРАМА: 34-годишник од Тетово приведен за напад на 47-годишната љубовница

Тетовската полиција бележи пријава за физички напад од жена на 47 години за кој е посочен 37-годишник од тетовско село. Тој е приведен синоќа околу 20 часот и 10 минути, откако ја нападнал жената два часа порано.

– Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот М.М. од тетовско село, кој претходно околу 18 часот и 40 минути навредувал и физички  нападнал  47-годишно женско лице, со кое подолго време биле во љубовна врска, информира СВР Тетово.

 Мерките на СВР Тетово продолжуваат кон расчистување на случајот. 

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...