Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Џенифер Лопез оваа година одлучи да се маскира како Мадона (ФОТО)

Џенифер Лопез оваа година одлучи да се маскира како Мадона.

Џенифер Лопез реши да го подигне пулсот кај сите маскирајќи се  како „кралица“ на поп музиката, Мадона за „Ноќта на вештерките“.

Со брановидна руса коса и накит од сите видови, Џенифер изгледаше како Мадона во спотот на песната „ Like a virgin “.

Секако, таа го носеше и незаборавниот појас „Boy Boy“, додека вреди да се спомене дека фустанот и дивата интерпретација на Мадона станаа главни наслови на „MTV Video Music Awards“ во 1984 година.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...