Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Серија А со молба до италијанските власти: Не го запирајте калчото!

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација, Габриеле Гравина, побара од италијанските власти да не бараат прекинување на сезоната во италијанската Серија А доколку владата донесе одлука за воведување карантин на територијата на целата земја.

Поради рекордниот број на новозаболени со коронавирусот, владата размислува за нов карантин низ целата земја. Оваа пролет ваквото ограничување доведе до прекин на фудбалскиот шампионат.

Гравина сега испрати писмо до министрите за економија и спорт со објаснување дека евентуална суспензија на калчото ќе доведе до големи финансиски загуби за целиот фудбалски систем во земјата. Досега ниту едно првенство во Европа не беше прекинато, иако многу други земји одлучија да се вратат во карантин.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...