Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Позитивен на Ковид затекнат во кафуле: Седел со три лица без маска и се дружел со лекари во Вараждин и направил вистински хаос !

47-годишен маж заразен со коронавирус бил затекнат во угостителски објект во Вараждин, каде бил со уште три лица, а пред тоа со неколку вработени во една здравствена установа, соопшти денеска полицијата во Вараждин.

Тоа се случило во саботата наутро, кога полицијата добила дојава дека заразениот маж ја прекршил  мерката самоизолација и лекување во домот, а потоа со возило на Итна медицинска помош бил пренесен до местото на живеење, пренесува Индекс.

Како што се наведува, утврдено е дека мажот престојувал во угостителски објект без употреба на заштитна маска, а за тоа била известена и епидемиолошката служба на јавниот здравствен институт од округот Вараждин со цел да се преземат соодветни мерки.

Против него ќе се преземе кривична истрага под сомнение дека сторил кривично дело ширење и пренесување на заразни болести.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...