Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Короната повторно зема залет во Куманово, за само една недела има 200 новoзаразени !!

Центарот за јавно здравје Куманово само за последната измината недела, заклучно со 1 ноември регистрира 209 позитивни лица на коронавирус од Куманово и 20 од Липково, соопштија денеска надлежните.

Во последната недела извршени се 282 тестови од кои по „Мој термин“ 170, а 112 лица се тестирани согласно епидемиолошки индикации. Најголем број од пријавените се на 30-ти октомври, (петок) 65 случаи. Во моментов активно се 362 случаи.

Од почетокот на пандемијата Центарот за јавно здравје регистрира вкупно 2.223 лица од кои 1.996 се на подрачје на Куманово, останатите се од помалите општини Липково и Старо Нагоричане. 

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...