Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пред „Пољуд“ им поставија 12 трупци

Хајдук вчера беше поразен од Истра на гостински терен со 1-0. Фановите на клубот очекувано беа бесни по овој меч, па на социјалните мрежи излезе фотографија која е порака за фудбалерите.

Навивачите пред „Пољуд“ поставија 12 трупци, во формација 4-4-2, алудирајќи на тренерот и на играчите.

На оваа средба во составот на Хајдук не беше Јани Атанасов, кој вчера го прослави 21. роденден, дуелот го гледаше од трибини.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...