Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ СЛУШНАЛЕ НИТУ ВИДЕЛЕ – Ја напуштила црквата за да стане стриптизета

Никол Мичел, бисексуална поранешна пасторка, одлучи да го замени црковниот живот со стриптиз. Таа сега работи како модел на платформата за возрасни, OnlyFans и заработува милиони, пренесува Б92.

Таа израснала во едно баптистичко семејство, во кое улогите биле многу строго поделени на „машки“ и „женски“. Сепак, таа не се согласуваше со црковните учења.

„Во црквата тие ми рекоа дека жените не треба да се залагаат за говорницата, туку дека нивната работа е да бидат во служба на другите. „Религијата ме научи да бидам задоволна со трошки и да не барам ништо повеќе, а мојата единствена работа беше да служам“, рече таа, пренесува IB Times.

Како што вели, за време на нејзината „црковна кариера“, двапати завршила во болница. Ова беше знак дека таа треба да промени нешто, и да започне да прави нешто што би сакала. Излезе дека таа секогаш сакала да биде стриптизета.

„Научив да ја преземам контролата над мојот живот, а не да им се предавам на другите“, рече таа.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...