Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве кој ќе има среќа а кој проблеми со здравјето !!

Овен

Работа: Не сте сигурни која одлука е подобра. Бирате една, но подоцна ја заменувате со друга. Љубов: Не сте задоволни од ова поле. Саканата личност се чувствува несигурно и прави сцена за која немате нерви. Здравје: Проблеми со грлото.

Бик

Работа: Соработката со колегите е одлична. Иако имате различни идеи и решенија, сепак, успевате да се договорите и да донесете работен план. Љубов: Саканата личност ве заморува, па ја игнорирате. Здравје: Стабилно здравје.

Близнаци

Работа: Не сте задоволни од работните резултати. Од преговорите сте очекувале многу, но не завршиле во ваша корист. Љубов: Пробувате да се опуштите во текот на излегување и да запознаете нови луѓе. Здравје: Проблеми со грлото.

Рак

Работа: Работната ситуација е нејасна. Имате некои општи цели, но на конкретен план не ви е јасно што да правите. Љубов: Саканата личност е нестабилна. Немате нерви за неговите драми. Здравје: Внимавајте на повреди.

Лав

Работа: Егото ви прави проблем. Упорни сте во желбата да ги наметнете своите решенија така да колегите одбиваат соработка со вас. Љубов: Во емотивното поле ве чекаат слични проблеми, па другата половина заклучува дека е подобро да не се видите. Здравје: Проблеми со колената.

Девица

Работа: Вредни сте, и успешни што на поединци им пречи. Но, не обрнувајте внимание на злонамерните коментари. Љубов: Ова поле не ве интересира. Работата има приоритт. Здравје: Нервозни сте.

Вага

Работа: Правите долгорочни планови. Сакате да ја осигурате работата и финансиите во иднина. Љубов: Емотивно сте нестабилни и во моментот носите одлука да ја прекинете врската. Здравје: Сте имале мали проблеми, но сега се е во ред.

Шкорпија

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека тапкате во место, затоа што не успевате да ги надминете проблемите. Љубов: Ви претстои ново познанство. Имате впечаток дека новата личност заслужува внимание. Здравје: Можни се повреди.

Стрелец

Работа: Своите идеи ги презентирате на интересен и шармантен начин. Наидувате на одобрување.  Љубов: Се занимавате се „инспекција“. Имате впечаток дека во минатото сте правел многу грешки. Здравје: Стабилно здравје.

Јарец

Работа: Тврдоглави сте и затворени за нови идеи. Колегите сметаат дека е тешко да постигнат било каков договор со вас. Љубов: Пробувате да дознаете што повеќе детали за тајната симпатија. Здравје: Дишните органи се чувствителни.

Водолија

Работа: Заинтересирани сте за работа со странци, но и натаму не се убедени дека соработката е вистинска работа. Љубов: Имате нагласена потреба времето да го минете со партнерот. Ви пречи што не е фокусиран на вас. Здравје: Солидно здравје.

Риби

Работа: Сте се вложиле во работата и сте очекувале да бидете наградени. Криво ви е што трудот не е вреднувам. Љубов: Имате потреба од внимание од партнерот, но тој е фокусиран на други луѓе и не ве забележува. Здравје: Срцето е чувствително.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...