7 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

761 лице казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 761 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести