9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Трамп: Ако Бајден победи, НЕМА ДА ИМАТЕ струја и парно

Американците ќе останат без греење  во текот на зимата и нема да имаат електрична енергија доколку демократскиот кандидат за претседател Џф Бајден победи на претседателските избори на 3 ноември, рече во американскиот претседател Доналд Трамп обраќајќи им се на своите приврзаници во Висконсин.

– Бајден вети дека ќе ја уништи целата американска нафтена индустрија, нема да има фракинг (техники за извлекување природен гас и нафта од шкрилци), нема да има извор на енергија. Нема да има греење во зима, нема климатизери во лето, нема електрична енергија. Имате толку среќа што јас сум ваш претседател, рече Трамп.

Обраќајќи им се на приврзаниците во Минесота малку подоцна, Трамп го прошири овој список.

– Нема да има училиште, нема да има матура, нема да има свадби, нема да го има Денот на благодарноста, нема да има Божиќ, нема да има 4 јули (Денот на независноста на САД), нема да има ништо. Американската младина нема да има иднина, рече тој.

Во врска со ограничувачките мерки наметнати од гувернерот на Минесота, Тим Валц, американскиот претседател разговараше само со мала група приврзаници.

– Вашиот гувернер на демократите се обиде да ја спречи нашата средба, рече Трамп, чиј говор во Минесота траеше нешто повеќе од 20 минути, што не е карактеристично за Трамп, имајќи предвид дека тој обично им се обраќа на своите приврзаници повеќе од еден час.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести