Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТАЖНА ВЕСТ: Почина ШОН КОНЕРИ – омилениот Џејмс Бонд

На 90 годишна возраст почина популарниот актер, Шон Конери, олицетворение на Џејмс Бонд, филантроп, горд Шкотланѓанец, политички активист, кој исто така се претстави како писател на книжевниот фестивал во неговиот роден Единбург.

Конери се стекна со светска слава играјќи го измислениот таен агент „007“ во филмови базирани на романите на Јан Флеминг.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...