Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ НА ПРЕВРЕМЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО САД – Трамп е загрижен!

Останаа уште четири дена до претседателските избори во САД, а повеќе од 85 милиони Американци веќе гласаа, вклучително и девет милиони во Тексас, што е повеќе од вкупниот одoѕив од 2016 година, пренесува Ројтерс.

Предвременото гласање поставува рекорди низ Соединетите држави, а излезноста низ целата земја надмина 60 проценти од вкупниот број на луѓе кои гласаа во 2016 година.

Петокот беше последниот ден на предвремено гласање во неколку држави низ целата земја, вклучувајќи ги Џорџија и Аризона.

Тексас не гласал за демократ на претседателските избори во 1976 година, но според анкетите, демократскиот кандидат Џо Бајден сега води.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...