10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ НА ПРЕВРЕМЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО САД – Трамп е загрижен!

Останаа уште четири дена до претседателските избори во САД, а повеќе од 85 милиони Американци веќе гласаа, вклучително и девет милиони во Тексас, што е повеќе од вкупниот одoѕив од 2016 година, пренесува Ројтерс.

Предвременото гласање поставува рекорди низ Соединетите држави, а излезноста низ целата земја надмина 60 проценти од вкупниот број на луѓе кои гласаа во 2016 година.

Петокот беше последниот ден на предвремено гласање во неколку држави низ целата земја, вклучувајќи ги Џорџија и Аризона.

Тексас не гласал за демократ на претседателските избори во 1976 година, но според анкетите, демократскиот кандидат Џо Бајден сега води.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести