Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕВЕ КАКО СЕ ПРОСТИ ПОСЛЕДНИОТ ЏЕЈМС БОНД СО ПРВИОТ: Каде и да е се надевам дека има терен за голф

Легендарниот актер Шон Конери денеска починa на 90 годишна возраст. Многумина ќе го паметат по многубројните улоги, особено како Џејмс Бонд.

Целиот свет се збогува со Конери, колегите, обожавателите, пријателите … а сега истото го стори и последниот Бонд, актерот Даниел Крег.

– Со тага слушнав дека големиот актер нè напушти. Сер Шон Конери ќе остане засекогаш запаметен како Бонд, но многу повеќе. Тој дефинираше едно време и стил. Шармот и духовитоста што ги вдахна во ликовите што ги играше може да се мерат само во мегавати. Тој е човекот кој создаваше блокбастери. Тој ќе продолжи да ги инспирира актерите и режисерите и во наредните години. Моите мисли се со неговото семејство и најблиските. Каде и да е, се надевам дека има терен за голф и игра таму, напишал Крег.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...