Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Што ве очекува денес

ОВЕН

Работа: Фокусирани сте на изработка на нов план. Имате генерална визија, а сега внимавате и на деталите. Љубов: Не сте задоволни од бракот. Имате впечаток дека дошло до оддалечување и тоа мирно го прифаќате. Здравје: Проблеми со дишните органи.

БИК

Работа: Се чувствувате полни со самодоверба поради работен успех. Сега размислувате во насока на развој на соработка со странски соработници. Љубов: Емотивно сте незадоволни. Саканата личност не покажува доволно интерес за однос. Здравје: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата стагнира. Пробувате да дознаете каде е проблемот, поради имате впечаток дека секој потег добро сте го смислиле. Љубов: Ве очекува ново познанство. Другата страна смета дека сте интересен соговорник. Здравје: Мрзеливо се чувствувате.

РАК

Работа: Ве интеренсира влегување во орташтво. Веќе сте смислиле кој ви одговара и сега размислувате на кој начин и другата страна да ја заинтересирате за соработка. Љубов: Срамежливи сте. Симпатијата дури и не знае какви чувства имате. Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Презадоволни сте како напредува вашата кариера, и тоа што е исклучиво резултат на вашата работа. Љубов: Сакате конечно да се посветите на партнерот, но тој не сака да ве види. Здравје: Солидно, само ви е потребен одмор.

ДЕВИЦА

Работа: Проблеми во комуникацијата со колегите и натаму се присутни. Ниту вие сте подготвени за компромис, ниту другата страна. Љубов: Имате нагласени емотивни потреби и времето го минувате со партнерот. Здравје: Проблеми со очите.

ВАГА

Работа: Прилично сте иновативни и неконвенционални. Измислувате оригинален проект. Љубов: Имате потреба за партнер, но конкретно никој не ве привлекува. Здравје: Стабилно здравје.

СКОРПИЈА

Работа: Прилично сте неприлагодени. Не ви годат промени на работа и пробувате да ги правите по старите методи. Љубов: Запознавате нова личност по препорака, но не ви остава впечаток. Другата страна слично ве доживува. Здравје: Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Уживате во плодовите на својата работа. Сметате дека доста вложувате во работа, но и резултатите се видливи и репрезнтативни. Љубов: Немате енергија ниту за нова познанства, ниту за стари дружби.  Здравје: Задоволни сте од здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Детално го разработувате новиот проект. Сакате се да оди како подмачкано, и проектот да биде успешен. Љубов: Ви годи вниманието од саканата личност. На спонтан и отворен начин ви ги покажува своите емоции. Здравје: Стабилно.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви сметаат вообичаените работни обврски. Потребен ви е нов предизвик. Љубов: Брачниот партнер е чувствителен и може бурно да регира ако се почувствува погоден. Здравје: Напнати сте.

РИБИ

Работа: Под стрес сте поради бројните обврски. Гледате подобро да се организирате, и некои обврски да ги оставите за идната недела. Љубов: Брачниот партнер е нерасположен, но не сака да каже поради што. Здравје: Уморни сте и неопходен ви е одмор.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...