Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Апсење на Ќафасан – Албанец бил баран од ИНТЕРПОЛ

На 30.10.2020 во 14,25 часот на граничниот премин „Ќафасан“ од страна на полициски службеници бил приведен Б.К.(29) од Р.Албанија бидејќи било констатирано  дека истиот евидира во „Стоп-листа- Интерпол“ со мерка „Апси“. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...