6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Апсење на Ќафасан – Албанец бил баран од ИНТЕРПОЛ

На 30.10.2020 во 14,25 часот на граничниот премин „Ќафасан“ од страна на полициски службеници бил приведен Б.К.(29) од Р.Албанија бидејќи било констатирано  дека истиот евидира во „Стоп-листа- Интерпол“ со мерка „Апси“. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести