Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШОК: Ја погребале бабата па добиле повик од болница да си го подигнат телото

Хрватското семејство Шипушиќ од Мрацлин, ја оставиле 76-годишната баба во болницата во Загреб, од каде им било кажано дека таа починала, а потоа, по погребот, повторно биле повикани да го земат телото.

– Баба ми почина во психијатриската болница Јанкомир во понеделникот, 26 октомври 2020 година. Погребот беше во среда, на 28 октомври 2020 година во Велика Горица. Целото семејство беше шокирано што ден по погребот вработените во болницата повикаа дека сме погребале погрешно лице – рече внукот на починатата.

Од болницата велат дека не станува збор за промена на идентитетот, туку дека нивниот работник по грешка повикал погрешен број.

– Дечкото што работеше во мртовечницата вчера беше за прв пат таму. Тој ги менуваше вработените во самоизолација. Направена е грешка, беше направен погрешен повик и тој веднаш се извини. Дојдоа луѓе, тие сакаа да ги пуштам во мртовечницата и направивме сè. Жал ми е за грешката, рече директорот Игор Филипчиќ.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...