Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Теодора Џехверовиќ направила фатална грешка при првата тетоважа !

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење и контекст.

Пејачката беше гостинка во „Ами Џи шоу“, па додека Теодора гордо го објаснуваше значењето на своите тетоважи, водителот Амиџиќ ги спомена и нејзините останати цртежи на телото, па затоа таа реши да ги покаже. Но, не сите. Постои една тетоважа од која пејачката се срами, а таа и е на бутот. Причината е што Џехверовиќ не прочитала внимателно што ќе напише, па напишала погрешен збор. Наместо „живот“, таа напиша „љубов“.

Имам проблем со тетоважата на ова на ногата. Не би сакал да го покажам тоа – започна Теодора, но Огњен Амиџиќ ја убеди да открие за што станува збор.

Го препишав зборот погрешно. Гледав од Интернет и згрешев. Наместо „живот“ напишав „љубов“. Требаше да биде: „Таму каде што започнува животот, љeубовта никогаш не завршува“ и да биде за семејството … А сега таа фраза нема смисла зашто пишува: „Онаму каде што започнува љубовта, љубовта никогаш не завршува“. Но, не е важно… –  рече Теодора додека другите гости се смееја. Нејзината „уметничка слобода“ стана хит и на Интернет, па твитерџиите се мајтапеа со неа.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...