Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО!!! Чувале череп над каминот како украс, ни на крај памет дека е на ЧОВЕК КОЈ ИСЧЕЗНАЛ ПРЕД 8 ГОДИНИ

Семејствата претежно чуваат часовници, свеќи, рамки на камините, но ретко кој чува череп што носи очила. Овој необичен сувенир го чувало семејство во Тенеси, не знаејќи дека му припаѓа на човек кој исчезнал пред осум години.

Според „Мирор“, полицијата била известена дека черепот се наоѓа во куќата на семејство, па го заплениле и го однеле на тестирање.

Се испоставило дека му припаѓа на Вил Мекена, кој исчезнал пред осум години.

Сепак, многумина се прашуваат зошто некој би го покажал черепот како сувенир, наместо да ги алармира властите.

Полицијата сега ја повикува јавноста да извести доколку има информации во врска со смртта на Мекена.

Сопственикот на куќата каде што бил пронајден черепот изјавил дека го добил на подарок.

Наводно, черепот е пронајден во март 2019 година, на околу 16 километри оддалеченост од куќата.

Потрагата по тој терен е во тек, но засега нема нови информации.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...