Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

НЕГАТИВЕН Е- Габриел Бајрам го објави на фејсбук резултатот од КОВИД-тестот

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам во текот на вчерашниот ден на социјалните мрежи го објави својот наод од тестот за КОВИД, на кој може да се види дека резултатот му е негативен.

Габриел за медиумите ијзави дека тие како семејство не знаеле за корона, бидејќи Бајрам два дена претходно бил тестиран и бил негативен.

Подоцна се утврди дека Бајрам сепак имал ковид-19, а епидемиолозите најавија дека ќе ги бараат неговите контакти.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...