Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Најлошиот тренер во Јуве: Пирло добива “шут – карта“, Манчини е пикот на Ањели!

Дојде како легенда на клубот, дојде на местото на Маурицио Сари, и се чинеше како одличен потег, но Андреа Пирло просто разочара како тренер на Јувентус. Пирло е посочен како тренер кој има најлош старт во ерата на Андреа Ањели, од 2010 година па наваму. Резултатите се страшни, играта на Јуве е катастрофа. Бројките се доказ за тоа.

Луиџи дел Нери, Антонио Конте, Масимилијано Алегри и Маурицио Сари имале многу, многу подобар старт од Пирло како тренери на Јуве.

Токму затоа денеска во медиумите во Италија наголемо се пишува дека Андреа Пирло добива „шут – карта“, дека дури сега раководството на Јуве сфатило дека оваа фудбалска легенда нема ни одалеку квалитети за да води еден таков гигант.

Неофицијално, Андреа Ањели, првиот човек на Јуве како прв пик за тренер на клубот го има Роберто Манчини, актуелниот селектор на Италија и некогашен супер успешен тренер на Интер, Манчестер Сити…

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...