Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

КАТАСТРОФАЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ИЗМИР, ТУРЦИЈА (ВИДЕО)

Силeн земјотрес од 6,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција денес. Земјотресот бил толку силен што се почувствувал во Грција.

Според некои информации, потреси се регистрирани дури и во Албанија и Бугарија, а странските медиуми јавуваат дека постои наводна опасност од цунами.

Засега нема информации за жртви или евентуална материјална штета, но според првите вести кои доаѓаат од Турција, во Измир биле срушени неколку згради, а како што дознава Телеграф.рс, едно училиште во Самос било исто така демолирано. На социјалните мрежи кружат снимки на кои се гледа како луѓето стојат во паника по улиците на Измир, а станбените згради се урнати.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...