11 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

И НАЌЕ ЧУЛЕВ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Поранешниот технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев објави на фејсбук дека е позитивен на Ковид-19.

“Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19. За жал и покрај сериозната претпазливост не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден.

Во овој момент се чувствувам добро, немам посериозни здравствени проблеми и се лекувам во домашни услови.
Апелирам до сите вас да водите грижа за своето здравје и да се придржувате до препораките за заштита на здравјето.

Уверен сум дека и овој предизвик ќе го победиме со внимание, грижа и позитивна мисла. Чувајте се и бидете во добро здравје!”- напиша Чулев.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести