Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП : Eве што не очекува денес

ОВЕН

Работите на решавање на проблемите, и не сте сигурни која опција најбрзо ќе ве доведе до решение. Брачниот партнер не е задоволен од вашиот однос. Има впечаток дека повеќе пружа од она што го добива. Дишните органи се чувствителни.

БИК

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Се се одвива онака како што сте замислиле. Во врската ве очекуваат проблеми. Не сакате да признаете дека сте за некои од нив вие одговорни. Задоволувачко здравје.

БЛИЗНАЦИ

Тежок ден е пред вас. Не сте задоволни од финансиите и демотивирани сте кога се работните обврски во прашање. Одличен ден за ново познанство. Другата страна ви делува стабилно, и тоа ве привлекува. Не сте расположени.

РАК

Максимално сте фокусирани на работата и задоволни сте како се одвива. Очекувате дека некој проект ќе ви донесе поголем успех. Во емотивната фаза нема никакви случувања и вие дури не се ни трудите тоа да го промените. Солидно здравје.

ЛАВ

Задоволни сте од работната ситуација, но не и финансиска. Сте очекувале едното да го влече другото, но моментално не е така. Солидно здравје.

ДЕВИЦА

Соработката со колегите не е најдобра. Наместо меѓусебно разбирање, доаѓа до препукувања. Партнерот ви помага да се опоравите. Неговата љубов и внимание е она што ви треба. Нервозни сте со причина.

ВАГА

Ситуцијата е стабилна. Не се сложувате со идеите на колегите, и сметате дека работите не треба да ги менувате кога даваат добри резултати. Комуникацијата со партнерот е незадоволителна. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Се сретнувате со непланирани тешкотии кои ги решавате во од. Партнерот е личност која ви дава сила. Неговата љубов и поддршка ви значат многу. Кога е крај вас, мислите дека можете се. Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

Лесно се прилагодувате, и тоа ви помага успешно да ги решите проблемите. Имате желба за емотивно стабилен однос, но пасивни сте и ништо не правите по тоа прашање. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Ве иритира менување на работните планови. Детално сте испланирале се, потрошиле многу време, но залудно сте губеле време. Ви претстои ново познанство. Проблеми со нервите.

ВОДОЛИЈА

Финансиската ситуација е се полоша. Размислувате на кој начин да дојдете до нов прилив. Не сте претерано фокусирани на брачниот партнер, ниту тој на вас. Физичкото здравје е стабилно, но психолошкото во пад.

РИБИ

Комуникацијата со колегите не е најдобра. Ќе бидете погодни од нивните комнтари, па ќе вратите во иста мрка. Дистанцирани сте од брачниот партнер и не сте заинтересирани тоа да го поправите. Уморни сте, и нерасположени.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...