Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Во Скопје 420 новозаболени, дали Скопје го чека париско сценарио и целосно затварање после вакви бројки ?!

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 од кои само во Скопје има 420, во Куманово 35, Дебар-5, Штип-20, Прилеп-61, Тетово-58, Струга-5, Велес-82, Битола-33, Охрид-23, Кавадарци-19, Гостивар-18, Гевгелија-13, Струмица-30, Крива Паланка-4, Радовиш-7, Крушево-2, Кочани-22, Пробиштип-8, Демир Хисар-2, Пехчево-1, Берово-6, Валандово-1, Виница-2, Делчево-4, Кратово-4, Свети Николе-13, Кичево-20, Ресен-6, Неготино-8.  

Починати се 5 лица, пак, и тоа тројца пациенти од Скопје (58, 68 и 75г) и двајца од Прилеп (73 и 78г). Сите се починати во болнички услови.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 216

• Гази Баба – 562

• Аеродром – 759

• Карпош – 627

• Центар – 561

• Кисела Вода – 557

• Ѓорче Петров – 369

• Бутел – 205

• Шуто Оризари – 40

• Студеничани – 20

• Сарај – 32

• Арачиново -9

• Илинден – 85

• Сопиште – 37

• Чучер Сандево – 23

• Петровец –28

• Зелениково -14

• Странец – 33

• Нераспределен- 106

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...