Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Внимателно бирајте МАЖ, овие две правила се секогаш најбитни и ништо друго!

Постојат само две правила во сексуалниот живот кои навистина функционираат, тие правила важат и за мажите и за жените.

Од самиот почеток. Од првите минути. Личноста со која се чувствувате како да сте со стар познајник, се е едноставно. Нема несфатени движења, мисли… Едноставно е добро. Тешкото значи лошо.

Ова е аксиома: нема потрева да го докажувате. Во врската не морате ништо да докажувате. Нема потреба да се прилагодувате, да трчате по кого било. 

Ако меѓу вас не кликнало веднаш, тоа е знак дека сте со погрешна личност. 

Штом врската престане да носи радост и почнуваат да се случуваат грозни работи – раскинувајте! Не се навикнувајте на солзи, кршење садови, тешки кавги… Оставете ја зад себе љубомората, гледањето ’попреку’, обвинувањата и бегањето. Тоа не е нормално! Тоа е пат во пеколот…

Бракот треба да биде радост! Бракот треба да биде разбирање и среќа!

Сите бракови кои почнуваат „заради децата“, „затоа што сите се венчаваат“, „се навикнав на него/неа“ треба да се прекинат веднаш!

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...