14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

БОКИ 13 ОДИ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР ПОСЛЕ 15 МЕСЕЦИ ПОМИНАТИ ВО ШУТКА

Апелациониот суд Скопје ја прифати жалбата на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 за предметот „Рекет“, со што ја укина мерката притвор и определи мерка куќен притвор.

„Апелациониот суд Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави решение КОКЖ – 68/20 со кое жалбата на обвинетиот Б. Ј., осуден со првостепена пресуда по предметот КОК бр. 116/19, во јавноста познат како ‘Рекет’, изјавена преку неговиот бранител, се уважува”- стои во образложението од Апелациониот суд Скопје.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести