Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Откриена причината зашто Хари и Меган го напуштија кралското семејството

Принцот Хари и Меган Маркл наводно донеле одлука да го напуштат кралското семејство по Божиќниот говор на кралицата Елизабета од кој едноставно биле изоставени. Минатогодишниот Божиќен говор на кралицата Елизабета пред малите екрани го следеа дури 6,4 милиони луѓе. Кралицата беше облечена во син фустан, носеше брош со дијаманти, а на масата во нејзината палата зборуваше за чудна година. Нејзиниот говор беше пофален, публиката не пропушти ништо, ниту еден детал, вклучувајќи го и фактот дека на масата имала фотографии од членовите на нејзиното семејство, освен една. И оние на неговиот внук принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл и правнукот Арчи.

Освен тоа, таа не ги спомна со ниту еден збор и ништо од тоа не беше случај претходните години. Сега еден од авторите на текстовите за кралското семејство зборуваше за сè, тврдејќи дека „неуспехот“ на кралицата предизвика одредени сомнежи кај остатокот од семејството. „Сликите на војводата и војвотката кои порано беа на маса веќе ги немаше, ниту се зборуваше за нив. Таа спомена дека го поздравила своето осмо правнуче, но не го изговорило неговото име. Контроверзниот говор беше предмет на многу дебати од страна на кралските експерти. Омид Скоби и Каролин Дјуранд се согласуваат дека токму говорот на кралицата беше една од последните работи што ги убедија Хари и Меган дека треба да го најдат својот пат.

“Хари сметаше дека тој и Меган се оставени настрана и не се вклучени во идните планови на семејството. Извори од палатата откриваат дека фотографиите на масата биле избрани за да покажат успешни членови на семејството. Тоа многу влијаело на нив”.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...