6 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП:Еве што не очекува денес

ОВЕН

Имате впечаток дека вашите идеи се најдобри, но соработниците не ги разбираат и поради тоа не ве поддржуваат. Имате желба да ја контролирате саканата личност, што и смета. Проблеми со дишните органи.

БИК

Комуникацијата ви оди од рака. Опуштени сте и духовити. Потенцијалниот партнер смета дека ви претстои успешна соработка. Не сте задоволни од емотивното поле, затоа што на другата страна често нешто и пречи и критикува. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Во случај на било каква судска постапка, ќе оставите одличен впечаток и процесот ќе го свртите во позитивен правец. Емотивно сте заинтересирани за личност која не реагира на вашето додворување. Стабилно здравје.

РАК

Горди сте на работниот успех. Целата енергија и трудот кој сте во вложиле во работата, конечно, дава видливи резултати. Емотивната ситуација е комплицирана, имате симпатија но имате впечаток дека ве гледа како пријател. Солидно здравје.

ЛАВ

Задоволни сте од резултатите на работа. Иако успехот е резултатот на тимот, вие го доживувате како личен успех. Не сте задоволни емотивно. Сте дошле до ситуација со брачниот партнер немате заедничка тема за разговор. Имунитетот е слаб.

ДЕВИЦА

Несогласувањето со колегите е на врвот, што се манифестира низ конфликт. Се критикувате едни со други. Задоволни сте од врската. Размислувате дека дошло време да направите чекор напред. Нервите се чувствителни.

ВАГА

Полни сте со самодоверба и размислувате да се осамостоите. Посветени сте на брачниот партнер. Се чувствувате заштитено крај него и тоа ви годи. Задоволувачко.

ШКОРПИЈА

Соработка со странците конечно почнува. Поради тоа сте задоволни затоа што сте вложиле многу труд за да дојде до неа. Брачниот партнер има потреба за блискост. Му излегувате во пресрет. Се чувствувате изморено.

СТРЕЛЕЦ

Интелигенцијата и комуникациските способности се вашето главно оружје кое овозможува да постигнете нова соработка. Во случај да сте слободни, не работите ништо да го смените својот статус. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Конкуренцијата се обидува да ве уфрли во својот тим, но нивната понуда не ве интересира. Емоциите ви проработиле, ги прифаќате и уживате во нив, додека другата страна и натаму не е сигурна во врската. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Имате целосно различни цели кои не се вклопуваат. Ситуацијата во бракот не е многу добра. Имате впечаток дека партнерот не ве разбира. Бубрезите се чувствителни.

РИБИ

Не сте задоволни од соработката со странство. Наместо очекуваниот почеток на зедничкиот проект, тие одложуваат. Не сте задоволни ниту од врската, затоа што партнерот ви делува оттуѓено. Проблеми со нервите.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести